Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Afganistan zakazuje pokazywania w telewizji dziennikarek bez nakrycia głowy

Seriale bez postaci kobiet, a dziennikarki tylko w chustach lub innych nakryciach głowy - to nowe wytyczne rządzących Afganistanem talibów (screen: YouTube/Today)

BBC informuje, że rządzący w Afganistanie talibowie zakazali stacjom telewizyjnym wpuszczania na antenę dziennikarek i prezenterek bez nakrycia głowy, a także pokazywania kobiet w serialach telewizyjnych.

Afgańskie stacje telewizyjne pokazywały dotychczas przede wszystkim zagraniczne seriale, w których główne role kreują kobiety. Teraz tego zabroniono, podobnie jak nadawania programów komediowych i rozrywkowych godzących w religię lub mogących obrażać Afgańczyków. Wśród innych licznych ograniczeń znalazł się także zakaz wyświetlania filmów promujących obce wartości, niezgodnych z szariatem lub ukazujących przedstawienia proroka Mahometa.

Hujjatullah Mujaddedi, członek afgańskiej organizacji reprezentującej dziennikarzy, przekazał w oświadczeniu, że ogłoszenie nowych wytycznych jest niespodziewane. Dodał, że niektóre z nich są niepraktyczne i jeśli wprowadzi się je w życie, nadawcy telewizyjni mogą być zmuszeni do zakończenia działalności.

W latach 1996-2001, za poprzednich rządów talibów, telewizja, filmy i inne formy rozrywki zostały uznane za niemoralne i całkowicie zakazane.

(MAC, 23.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.