Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KSW po 17 latach kończy współpracę z Polsatem. Viaplay z wyłącznymi prawami

Oficjalne ogłoszenie współpracy między Viaplay a KSW ma nastąpić 22 listopada (fot. Daniel Lloyd Blunk-Fernández/Unsplash0

Po 17 latach organizacja walk KSW kończy współpracę z Polsatem, a prawa do transmisji gal przejmie platforma streamingowa Viaplay. 

Platforma streamingowa Viaplay w poniedziałek rano poinformowała, że będzie na wyłączność transmitowała gale KSW (walki MMA) od grudnia bieżącego roku. Współpraca dotyczyć będzie Polski i dziewięciu innych europejskich krajów. 

Wcześniej Łukasz "Juras" Jurkowski, który komentuje sporty walki w telewizji Polsat, potwierdził decyzję na swoim Twitterze. "Janisz&Juras [Andrzej Janisz, komentator sportowy - przyp. red.] rozstają się z organizacją i nie skomentujemy już najbliższej grudniowej gali". Jako powód podał odejście KSW z Polsatu. 

"Szykuje się niemała rewolucja w polskim MMA" – skomentował doniesienia Mateusz Henclel, redaktor WP Sportowe Fakty. 

Jeszcze w niedzielę Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay, nie chciał komentować tych informacji. Mateusz Borek, komentator sportowy związany z platformą, nie odpowiedział na nasze pytania.

Ogłoszenie współpracy KSW z Viaplay miało odbyć się w poniedziałek (22 listopada) w trakcie konferencji prasowej w Warszawie, planowanej na 13.00, jednak już w poniedziałek rano Viaplay oficjalnie poinformował o nabyciu wyłącznych praw do KSW. 

Gale KSW od 17 lat w Polsacie

Cyfrowy Polsat współpracuje z KSW od lipca 2004 roku. Osiem lat później firmy podjęły decyzję o rozszerzeniu współpracy - rozpoczęto sprzedaż transmisji w systemie PPV (Pay Per View), której Polsat był głównym dystrybutorem. Nie wiadomo, czy współpraca z Viaplay będzie odbywała na podobnej zasadzie, czy też walki będą dostępne dla wszystkich subskrybentów platformy.

Andrzej Wasilewski, promotor bokserski i założyciel KnockOut Promotion, napisał na Twitterze: "Moim zdaniem MMA skręciło w Polsce mocno od sportu do wydarzeń towarzyskich, gdzie się ktoś bije. Życzę dalszych sukcesów finansowych KSW, ale powiedzmy szczerze. Coś się skończyło. Nieodwracalnie".

(KAP, 22.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.