Dział: PRASA

Dodano: Listopad 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Helios rozważa wznowienie współpracy z "Gazetą Wyborczą"

Pod koniec czerwca sieć kin Helios, wchodząca w skład Grupy Agora, zerwała współpracę z "Gazetą Wyborczą", teraz chce wrócić do współpracy (fot. materiały prasowe)

Prezes Heliosu rozważa wznowienie współpracy z "Gazetą Wyborczą". Wcześniej sieć kin Agory zerwała współpracę z powodu wypowiedzi redaktora naczelnego Adama Michnika dotyczącej nacisków reklamodawcy na "Gazetę Wyborczą", m.in. w sprawie recenzji filmów.

– Jeśli będziemy rozmawiać z przedstawicielami redakcji, to przeanalizujemy elementy, które wpłynęły na to, że nam się współpraca rozluźniła – mówił podczas konferencji kwartalnej Agory prezes Heliosu Tomasz Jagiełło. – Na pewno dojdziemy do porozumienia – zaznaczył. 

Do stołu chce siąść też "Gazeta Wyborcza". – Jesteśmy otwarci na propozycje – mówi Jerzy Wójcik, dyrektor wydawniczy "Gazety Wyborczej".

Pod koniec czerwca sieć kin Helios, wchodząca w skład Grupy Agora, zerwała współpracę z "Gazetą Wyborczą". Sieć kin zrezygnowała ze wszelkich form współpracy informacyjnej, w tym wywiadów, oraz promocyjnej. Uchwałę w tej sprawie zarząd Heliosu przyjął dzień przed rozpoczęciem negocjacji zarządu Agory z kierownictwem "GW".

Za uchwałą Helios SA z 28 czerwca o zerwaniu dotychczasowej współpracy z "Gazetą Wyborczą" głosował cały zarząd spółki: prezes Tomasz Jagiełło i jego zastępcy: Katarzyna Borkowska, Magdalena Gorzelniak i Grzegorz Komorowski.

(BAE, 22.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.