Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dentsu mianuje pierwszego w historii prezesa spoza Japonii

Tim Andree dołączył do Dentsu w 2006 roku (fot. Dentsu.com)

Tim Andree został prezesem Dentsu. To pierwszy przypadek w 120-letniej historii jednego z największych światowych holdingów reklamowych, gdy na jego czele nie stoi Japończyk.

W ramach restrukturyzacji Dentsu mianował również nowego CEO – Hiroshi Igarashiego – który zastąpił Toshihiro Yamamoto odchodzącego na emeryturę. Igarashi wcześniej pełnił funkcję prezesa-dyrektora generalnego Dentsu Inc. i szefa Dentsu Japan Network.

Tim Andree, były zawodowy koszykarz, a następnie szef marketingu i komunikacji w National Basketball Association (NBA), dołączył do globalnego koncernu w 2006 roku jako dyrektor generalny Dentsu America. Później został pierwszym prezesem-dyrektorem generalnym Dentsu Network West, pełniąc kluczową rolę w przejęciu i integracji Aegis Group w 2013 roku, co stworzyło podstawę dla skonsolidowanych globalnych operacji medialnych, prowadzonych obecnie pod marką Dentsu International.

(MAC, 15.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.