Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Drugi kanał TVP dla dzieci ma nadawać jako TVP Teen, a nie TVP ABC 2

TVP Teen ma być stacją skierowaną do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat (fot. Pixabay.com)

Nadawany na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej wirtualny kanał TVP eSzkoła Domowe Przedszkole zmienił identyfikację na TVP ABC 2. Z ustaleń "Pressu" wynika, że ta zmiana nie ma związku z pracami nad drugim dziecięcym kanałem publicznego nadawcy, który ma funkcjonować jako TVP Teen.

"Presserwis" ustalił, że zmiana identyfikacji kanału TVP eSzkoła Domowe Przedszkole na multipleksie nie zwiastuje uruchomienia TVP ABC 2. Na kanale o tej nazwie nadal będzie nadawana TVP eSzkoła Domowe Przedszkole. Logo z takim napisem nadal widnieje na ekranie, a nazwa TVP ABC 2 pojawiła się wyłącznie w opisie wirtualnej stacji w dekoderach i telewizorach. - Poprzedni opis kanału był bardzo długi i nieczytelny. Pewnie docelowo uporządkujemy to od strony nazewnictwa, bo może to faktycznie mylić - słyszymy w TVP.

Telewizja Polska pracuje nad drugim kanałem dla dzieci, ale z naszych informacji wynika, że będzie on funkcjonował jako TVP Teen. Ma to być stacja skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Początkowo będzie nadawała jako kanał wirtualny, dostępny m.in. na telewizorach i dekoderach z funkcją HbbTV, za pośrednictwem łącza internetowego. Na podobnej zasadzie działają już TVP Historia 2 i TVP Kultura 2.

TVP ABC nadaje od połowy lutego 2014 roku i jest dostępny na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej oraz u operatorów płatnej telewizji.

TVP eSzkoła Domowe Przedszkole istnieje od marca 2020 roku. Internetowa stacja została uruchomiona w związku z pandemią, aby zapewnić najmłodszym widzom zabawę i edukację w czasie, gdy pozostają w domach. 

(MNIE, 15.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.