Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" zilustrowały materiał o imigrantach sceną ze szwedzkiego serialu

Scena kręcona była w szwedzkiej miejscowości Sundbyberg, a mieszkańcy wcześniej byli informowani o tym fakcie (screen Wiadomosci.tvp.pl)

"Wiadomości" TVP 1 materiał o imigrantach zilustrowały sceną z planu szwedzkiego serialu kryminalnego. 

Pokazany w sobotę wieczorem materiał Jakuba Krzyżaka zaczyna się od amatorskiego filmiku, na którym widać, jak dwaj motocykliści przejeżdżają obok pralni i zaczynają strzelać. "To nagranie z jednego ze szwedzkich miast. Napastnicy podjeżdżają na motocyklach i strzelają z broni maszynowej. po czym spokojnie odjeżdżają. Podobne sytuacje w wielu miejscach w całej Europie to już niemal codzienność" - słychać głos Krzyżaka. 

Internauci zwrócili jednak uwagę, że filmik wykorzystany przez "Wiadomości" w rzeczywistości jest amatorskim nagraniem fragmentu sceny z planu szwedzkiego serialu kryminalnego Netfliksa "Snabba cash". Scena kręcona była w szwedzkiej miejscowości Sundbyberg, a mieszkańcy wcześniej byli informowani o tym fakcie.

W niedzielę wieczorem do sprawy odniosła się redakcja "Wiadomości" w mediach społecznościowych. "W materiale o fali przestępczości w Szwecji wykorzystano inscenizowane ujęcie. Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie, ale że w podobny sposób wygląda sytuacja w wielu szwedzkich i europejskich miastach oraz państwach. To stwierdzenie jest prawdziwe" - czytamy we wpisie na Twitterze.

(KOZ, 31.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.