Temat: pożegnanie

Dział: SYLWETKI

Dodano: Październik 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Larry King, amerykański dziennikarz telewizyjny

(fot. Wikipedia)

Larry King, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy w historii telewizji, zmarł 23 stycznia w Los Angeles. Miał 87 lat.

Przez ćwierć wieku (1985-2010) prowadził w CNN talk-show "Larry King Live". Współpracował też z Mutual Radio Network. Rozmawiał ze wszystkimi prezydentami USA urzędującymi od 1974 roku. Miał na koncie wywiady m.in. z Margaret Thatcher, Michaiłem Gorbaczowem, Władimirem Putinem, przywódcą Palestyńczyków Yasserem Arafatem i brytyjskim premierem Tonym Blairem. Wśród jego rozmówców byli też najbardziej prominentni przedstawiciele amerykańskiego show-biznesu. W latach 1982-2010 pisywał felietony do dziennika „USA Today”.

Urodził się w rodzinie litewsko-ukraińskich Żydów jako Lawrence Harvey Zeiger. Dwa lata po zakończeniu emisji "Larry King Live" na antenie CNN powrócił do przeprowadzania wywiadów w ramach programu "Larry King Now" w serwisach VoD dostępnych na terenie USA, takich jak Hulu. Od 2013 roku prowadził "Politicking with Larry King" dla rosyjskiej stacji RT. 

Na początku stycznia br. trafił do szpitala w Los Angeles, zarażony koronawirusem. Miał wiele chorób towarzyszących - cukrzycę typu 2, raka płuc, przeszedł kilka zawałów. 

Był siedmiokrotnie żonaty. Otrzymał wiele prestiżowych nagród. W tym Peabody Award, Emmy i dziesięć CableACE Award. 

(MAC, 29.10.2021)

Pozostałe tematy weekendowe

Piotr Bratkowski, szef działu kultury w...
Papcio Chmiel, autor serii komiksów "Tytus, Romek i A'Tomek"
Tomasz Knapik, lektor filmowy
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.