Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook planuje zmienić nazwę. "Nowe ambicje"

Dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg ma ogłosić nową nazwę w przyszłym tygodniu (screen Youtube.com/Y Combinator)

Facebook planuje zmienić nazwę swojej firmy w przyszłym tygodniu – poinformował serwis The Verge. 

Nadchodząca zmiana nazwy ma być ujawniona przez dyrektora generalnego Facebooka Marka Zuckerberga na dorocznej konferencji firmy 28 października. Według The Verge gigant technologiczny chce być znany nie tylko z mediów społecznościowych. Zmiana nazwy ma pokazać ambicje i skupienie sił firmy na budowaniu metaverse – cyfrowej rzeczywistości, umożliwiającej wchodzenie w interakcje w środowisku 3D, w której ludzie mogą używać różnych urządzeń do poruszania się i komunikowania w świecie wirtualnym.

Aplikacja Facebook jest jednym z wielu produktów w ramach firmy macierzystej, która również nazywa się Facebook, a która nadzoruje inne spółki w konglomeracie takie, jak Instagram, WhatsApp, Oculus i inne. Zmiana nazwy firmy matki pozwoli na łatwiejsze rozróżnienie działań samego portalu i spółki. Rzecznik Facebooka nie odniósł się do sprawy.

Nowa nazwa firmy może mieć coś wspólnego z nazwą rozwijanej przez Facebooka platformy gier VR "Horizon". Niedawno Facebook zmodyfikował nazwę platformy na "Horizon Worlds". 

Facebook nie jest pierwszą znaną firmą technologiczną, która zmieniła nazwę. W 2015 r. dokonał tego Google, który zmienił nazwę holdingu na Alphabet po to, by zasygnalizować, że nie jest już tylko wyszukiwarką, ale rozległym konglomeratem zrzeszającym wiele firm technologicznych. W 2016 r. Snapchat zmienił nazwę na Snap, po tym jak zadebiutowali z kolejnym produktem –okularami Spectacles. 

(BAE, 20.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.