Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook zatrudni 10 tys. specjalistów z UE do budowy metaverse

Metaverse ma łączyć rzeczywistość fizyczną z wirtualną (fot. Pixabay.com)

Facebook w ciągu pięciu lat zamierza stworzyć 10 tys. miejsc pracy w krajach Unii Europejskiej, aby zbudować cyfrowy świat znany jako metaverse. Koncern chce zatrudnić specjalistów z Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, a także z Polski.

W lipcu szef koncernu Mark Zuckerberg przedstawiał wstępnie wizję nowych rozwiązań. Metaverse to termin używany do opisywania cyfrowej rzeczywistości, umożliwiającej wchodzenie w interakcje w środowisku 3D.

Facebook w ostatnim czasie jest poddawany rozmaitym wstrząsom. Firma była przedmiotem serii raportów śledczych "The Wall Street Journal", które ujawniły wewnętrzne badania FB na temat negatywnego wpływu jego aplikacji Instagram na nastolatki. Na początku tego miesiąca Frances Haugen, była pracownica firmy, opowiadała m.in. Kongresowi USA o przedkładaniu astronomicznych zysków nad przestrzeganie walki z dezinformacją i mową nienawiści.

(MAC, 19.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.