Dział: PRASA

Dodano: Październik 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawnictwo Bauer miało ponad 100 mln zł zysku w 2020 roku

Wydawnictwo, którego prezesem jest Tomasz Namysł, zwiększyło zysk netto rok do roku o 1,1 proc. (fot. materiały prasowe)

Wydawnictwo Bauer w 2020 roku wypracowało 107,8 mln zł zysku netto przy 360,8 mln zł przychodów.

Ze sprawozdania zamieszczonego w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że przychody wydawnictwa w porównaniu z 2019 rokiem spadły o 13,5 proc. 

Koszty działalności operacyjnej spadły o 16,2 proc. i wyniosły 259,6 mln zł, z czego 60,3 mln zł pochłonęły wynagrodzenia (spadek o 0,7 proc.).

Wydawnictwo Bauer uzyskało również 7,3 mln zł pozostałych przychodów operacyjnych (710 tys. zł w 2019 roku), z czego 3,2 mln zł pochodziło z dotacji.

Spółka rok do roku zwiększyła zysk netto - o 1,1 proc., z 106,7 mln zł do 107,8 mln zł.

"Jednostka działając na rynku wydawniczym, zajmując się wydawaniem i sprzedażą czasopism dla czytelników oraz sprzedażą powierzchni reklamowej w wydawanych przez siebie czasopismach odczuła istotnie skutki epidemii COVID-19" - można przeczytać w sprawozdaniu Wydawnictwa Bauer. Spółka podała, że do dnia sporządzenia dokumentu "odnotowała spadki przychodów egzemplarzowych, jak i przychodów reklamowych, powyżej stałych długookresowych trendów rynkowych". "W odpowiedzi zarząd podjął odpowiednie kroki w celu ograniczenia kosztów prowadzonej działalności i dostosowania ich struktury do obniżonych przychodów. Podjęte działania dotyczyły m.in. redukcji poziomu zatrudnienia oraz zamknięcia wybranych tytułów czasopism" - podano. 

W 2020 roku Wydawnictwo Bauer zamknęło siedem tytułów: "Barwy Życia", "Historie o Duchach", "Kalejdoskop Losów", "Sekrety i Namiętności", "Śledztwo", "Szczypta Magii" oraz "Życie i Nadzieja". W połowie zeszłego roku sprzedano prawa do magazynów "CD-Action" i "PC Format" spółce Fantasyexpo.

W 2020 roku wydawnictwo zatrudniało przeciętnie 523 pracowników - tj. o 27 mniej niż w 2019 roku.

(KOZ, 19.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.