Dział: INTERNET

Dodano: Październik 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał Swiatłany Cichanouskiej na Telegramie uznany za ekstremistyczny

Kanał Swiatłany Cichanouskiej ma ok. 100 tys. subskrypcji (fot. Jakub Kaminski/East News)

Kanał białoruskiej opozycjonistki Swiatłany Cichanouskiej na komunikatorze Telegram został uznany za ekstremistyczny. Główny Departament ds. Zwalczania Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją (Gubop) w ubiegłym tygodniu informował, że za śledzenie takich kanałów grozi odpowiedzialność karna.

Obecnie kanał Cichanouskiej ma ok. 100 tys. subskrypcji. Po nieoficjalnym - na razie - uznaniu go za ekstremistyczny lista śledzących ten kanał osób wyraźnie wzrosła. W przeciwieństwie do innych kanałów, od których obserwatorzy zaczęli odchodzić po ogłoszeniu, że można za ich subskrybowanie nawet trafić do więzienia.

Białoruskie władze za ekstremistyczny uznały także kanał projektu Gołos, uruchomionego w 2020 roku przed wyborami prezydenckimi w celu niezależnego od władzy liczenia głosów.

(MAC, 18.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.