Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple usunął z Chin aplikację z tekstem Koranu

Chiny oficjalnie uznają islam za jedną z religii, ale Koran w aplikacji to było zbyt wiele (screen: YouTube/Live Update)

Serwis BBC poinformował, że koncern Apple usunął w Chinach aplikację Quran Majed App z tekstem Koranu. Aplikacja została wycofana na żądanie władz w Pekinie, ponieważ zawierała "nielegalne treści".

„Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania lokalnych przepisów. Czasem pojawiają się kwestie, co do których możemy się nie zgadzać, ale musimy się podporządkować" - napisano w komunikacie.

Chiny są jednym z największych rynków, na których działa Apple. Aplikacja z tekstem Koranu ma tam ponad 1 mln użytkowników. Na świecie jest ich prawie 35 mln. Komunistyczna Partia Chin oficjalnie uznaje islam za jedną z religii wyznawanych przez tamtejsze społeczeństwo. Jednocześnie władze są oskarżane o łamanie praw człowieka, a nawet ludobójstwo popełniane na muzułmańskiej mniejszości Ujgurów zamieszkującej region Sinciang.

W czwartek Microsoft zamknął w Chinach swoją sieć społecznościową LinkedIn.

(MAC, 18.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.