Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Białoruś grozi więzieniem za subskrypcję zakazanych kanałów na Telegramie

Subskrybenci m.in. kanału Nexta na Telegramie mieliby zostać zrównani z członkami organizacji ekstremistycznych (fot. Pixabay.com)

Główny Departament ds. Zwalczania Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją (Gubop) na Białorusi zakomunikował, że za subskrybowanie kanałów w komunikatorze Telegram uznanych za ekstremistyczne grozi odpowiedzialność karna. 

Według prorządowego serwisu subskrybenci takich kanałów jak Nexta mieliby zostać zrównani z członkami organizacji ekstremistycznych. „Oznacza to, że subskrybenci takich kanałów w Telegramie i czatów będą odpowiadać karnie z art. 361.1 (do siedmiu lat pozbawienia wolności) jako uczestnicy organizacji ekstremistycznej” – taki komunikat opublikował w Telegramie serwis o nazwie Gubop. Niektóre media niezależne podają, że jest to nieoficjalny kanał tej struktury białoruskiego MSW. 

Po opublikowaniu komunikatu liczba subskrybentów opozycyjnych kanałów w Telegramie zaczęła spadać.

(MAC, 15.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.