Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bąkiewicz: Zasługuję na polskie pieniądze

(screen Twitter/TVP Info)

Robert Bąkiewicz w wywiadzie, jakiego udzielił dzisiaj w TVP Info stwierdził, że zasługuje na dofinansowanie i nie ma żadnych powiązań z PiS-em. "Te pieniądze podnoszą nasze możliwości organizacyjnie, możliwości w bezpieczeństwie".

Po wczorajszych informacjach na temat potencjalnego dofinansowania w kwocie 4,5 mln zł dla Stowarzyszenia Rota Marszu Niepodległości, założyciel stowarzyszenia został zaproszony do studia TVP Info, aby porozmawiać o pieniądzach, które jego organizacja otrzymuje od polskiego rządu. "Nie patrzymy na Polskę przedmiotowo, jako element gry politycznej" - mówił i wyjaśniał, że jest niezależny od PiS-u.

Bąkiewicz podkreślił, że zasługuje na pieniądze i wyśmiał "lewicowe ugrupowania, które chciałyby być finansowane przez George'a Sorosa czy jakieś fundusze norweskie". Dodał też, że "Polska powinna finansować fundacje patriotyczne".

Bąkiewicz planuje w nadchodzących latach rozwój Mediów Narodowych, w których chce dokonywać analizy informacji medialnych pod kątem ich zgodności z prawdą. W wywiadzie udzielonym dla Telwizji Polskiej stwierdził, że Donald Tusk jest przegranym manifestacji i dodał: "nawet jeśli było tam 25 tys. osób, to pokazuje, że Donald Tusk nie jest w stanie zmobilizować swojego środowiska".

Według informacji Gazety Wyborczej z 3 mln zł, które z Funduszu Patriotycznego otrzymały  Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Straż Narodowa, Bąkiewicz miał kupić m.in sprzęt nagłaśniający, którym zagłuszał manifestację, jaka odbyła się w niedzielę na Placu Zamkowym.

KAP

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.