Dział: PRASA

Dodano: Październik 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SDP nie realizuje harmonogramu rozmów. A dostało na nie 258 tys.

SDP nie informuje, dlaczego projekt nie był realizowany zgodnie z harmonogramem (screen sdp.pl)

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich po trzytygodniowej przerwie wznawia projekt "SDP Cafe". Jeśli nie zrealizuje go w całości, będzie musiało oddać część z 258 tys. zł dotacji, jaką otrzymało od resortu kultury i sportu.

Projekt rozmów dziennikarzy z dziennikarzami - twórcami kultury wystartował 6 września. Zakładał 36 spotkań, transmitowanych na stronie internetowej i kanale SPD na YouTube codziennie od poniedziałku do czwartku. Po ośmiu odcinkach projekt zamarł.

W poniedziałek 11 października, po trzytygodniowej przerwie, zrealizowano dziewiąty odcinek, z Barbarą Sułek-Kowalską, a na kolejny dzień zapowiedziano rozmowę z Moniką Odrobińską. Nie wiadomo, czy zaplanowano kolejne spotkania.

Na rozliczenie się z projektu SDP ma 30 dni od końcowego terminu wykonania zadania. Jak informuje Narodowe Centrum Kultury, pilotujące program "Edukacja kulturalna", termin złożenia przez Stowarzyszenie "kompletnego, poprawnego pod względem merytorycznym i formalno-rachunkowym raportu, do którego należy dołączyć materiały dokumentujące zrealizowane zadanie, w tym zdjęcia, materiały reklamowe i informacyjne w wersji elektronicznej" mija 18 stycznia 2022 roku.

Jeśli projekt rozmów dziennikarzy z dziennikarzami zostanie zrealizowany tylko częściowo, procentowo zmniejszy się również wysokość dofinansowania. W takiej sytuacji, podaje NCK, beneficjent jest zobowiązany do zwrotu różnicy w terminie 15 dni od dnia zakończenia zadania.

Prezes SDP Krzysztof Skowroński, a także wiceprezesi Jolanta Hajdasz i Witold Gadowski nie chcieli rozmawiać z "Press".

(KRY, 13.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.