Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do KRRiT trafiły skargi na "Wiadomości" TVP ze zdjęciami zoofilskimi

KRRiT dostała trzy skargi od osób prywatnych na poniedziałkowe "Wiadomości" (screen Wiadomości.tvp.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dostała skargi na poniedziałkowe "Wiadomości" TVP, w których pokazano zdjęcia pedofilskie i zoofilskie. 

W poniedziałek ministrowie spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński i obrony narodowej Mariusz Błaszczak zaprezentowali na konferencji prasowej zdjęcia, które miały znajdować się na telefonach migrantów. "Zabezpieczone materiały wskazują, że wśród nich są narkomani, pedofile i zoofile" - wyliczał autor relacji w "Wiadomościach" Adrian Borecki, prezentując te zdjęcia. 

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska informuje, że do regulatora trafiły trzy skargi od osób prywatnych. Dodaje, że dotyczyły "wyemitowania treści pornograficznych z udziałem zwierząt". Brykczyńska zapowiada rutynowe działania - Krajowa Rada wystąpi do nadawcy o materiał i stanowisko wobec postawionych zarzutów.

Kwestią autentyczności najbardziej drastycznego zdjęcia, które pokazali w poniedziałek ministrowie (treść zoofilska), zajęli się wczoraj reporterzy OKO.press. Portal podpiera się ustaleniami jednego z czytelników i twierdzi, że zdjęcie to w rzeczywistości jest screenem ze starego nagrania, dostępnego w internecie.

(KOZ, 29.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.