Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Białoruskie Ministerstwo Informacji blokuje kolejne portale informacyjne

O blokadach poinformował niezależny serwis Zierkało (fot. Erik Mclean/Unsplash.com)

Jak poinformował niezależny serwis Zierkało, Białorusini stracili dostęp do kilku kolejnych portali informacyjnych. Biełorusskij Partizan napisał, że doszło do tego na skutek decyzji Ministerstwa Informacji.

We wtorek użytkownicy na Białorusi nie mogli uzyskać dostępu do strony Biełorusskiego Partizana. Po jej uruchomieniu pojawiał się napis o włączeniu blokady. Poinformowano również, że zablokowane zostały informacje na stronach serwisów Freesmi.by i 6tv.by. 

Informacje o blokadach podał serwis Zierkało, działający od czterech miesięcy na bazie zamkniętego, niezależnego i bardzo popularnego portalu Tut.by.

Również we wtorek rozpoczęcie sezonu antenowego i jesienną ramówkę ogłosiła Telewizja Biełsat. Mimo że - jak przypomina na stronie internetowej - władze w Mińsku uznały w lipcu jej materiały i wpisy w mediach społecznościowych za ekstremistyczne.

(MAC, 15.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.