Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RPO chce wyjaśnień prezesa Radia Gdańsk w sprawie zwolnienia Mindykowskiego

Marcin Mindykowski został zwolniony z pracy pod koniec sierpnia (fot. Jakub Kaminski/East News)

Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich, poprosił Adama Chmieleckiego, prezesa Radia Gdańsk, o wyjaśnienia w sprawie zwolnienia Marcina Mindykowskiego.

W piątek Rzecznik Praw Obywatelskich podpisał wystąpienie do prezesa zarządu Polskiego Radia Gdańsk. Jak informuje zespół prasowy RPO, zwraca się w nim o udzielenie wyjaśnień i "poinformowanie go o podjętych decyzjach kadrowych dotyczących Marcina Mindykowskiego oraz ich przyczynach".

W czwartek na platformie Rady Europy poświęconej wolności mediów pojawił się alert w sprawie Mindykowskiego, a wcześniej o przywrócenie go do pracy zaapelowali dziennikarze Radia Gdańsk, zrzeszeni w Syndykacie Dziennikarzy Polskich i Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. 

Marcin Mindykowski informował, że został zwolniony po tym, gdy podpisał apel w obronie TVN. Radio Gdańsk temu zaprzecza, ale nie chce podać powodów rozwiązania umowy z dziennikarzem, a całą sytuację nazywa "zbiegiem czasowym".

(MNIE, 10.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.