Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Platforma Rady Europy z alertem w sprawie Mindykowskiego z Radia Gdańsk

Marcin Mindykowski pod koniec sierpnia został zwolniony z Radia Gdańsk (screen: YouTube/Radio Gdańsk)

Na platformie Rady Europy poświęconej wolności mediów i bezpieczeństwu dziennikarzy pojawił się alert w sprawie Marcina Mindykowskiego, dziennikarza zwolnionego z Radia Gdańsk.

Jak napisali autorzy alertu, umowa Mindykowskiego została rozwiązana po poparciu przez niego apelu w obronie TVN. "List, podpisany przez ponad tysiąc dziennikarzy, jest największym w historii wspólnym oświadczeniem środowiska dziennikarskiego w Polsce" - podkreślono. Autorzy alertu przypomnieli też stanowisko Radia Gdańsk, które podało, że podpisanie listu przez Mindykowskiego nie było powodem jego zwolnienia, a te dwie sytuacje to "zbieg okoliczności czasowych".

Na alerty odpowiedzi zwyczajowo przygotowują przedstawiciele państw, których one dotyczą. Przy informacji w sprawie Marcina Mindykowskiego nie ma jeszcze stanowiska polskiej strony.

Z informacji "Pressu" wynika, że stanowisko w sprawie zwolnienia Marcina Mindykowskiego opracowuje też Rzecznik Praw Obywatelskich. Biuro rzecznika nie odpowiedziało na pytanie, kiedy zostanie ono opublikowane.

(MNIE, 10.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.