Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wśród zainteresowanych kupnem Gremi Media spółka skarbu państwa

Prawdopodobnie trzy podmioty starają się o przejęcie "Rzeczpospolitej" (fot. materiały prasowe)

We wrześniu może się rozstrzygnąć, kto kupi Gremi Media, wydawcę "Rzeczpospolitej" i "Parkietu". Wśród oferentów są Wirtualna Polska Holding, Grupa Polsat Plus oraz - według naszych informacji - któraś ze spółek skarbu państwa, najprawdopodobniej z Grupy PZU.

Na początku lipca "Presserwis" otrzymał informację, że któraś z firm powiązanych z Grupą PZU jako pierwsza przeprowadziła due diligence spółki Gremi Media (analizę przedsiębiorstwa w celu jego wyceny przez potencjalnego inwestora). Państwowa firma wtedy zaprzeczała, ale nasz informator znający szczegóły negocjacji twierdzi, że obok Wirtualna Polska Holding i Grupy Polsat Plus - o których w piątek informował serwis ISB News - w grze jest też firma z Grupy PZU.

Grzegorz Hajdarowicz już w lipcu informował, że planuje sprzedaż "Rzeczpospolitej" oraz "Parkietu" i nie wykluczył wtedy, że może je nabyć jedna z państwowych spółek. "Oczekiwanie, że będę umierał na barykadzie przy tupaniu i gwizdaniu, oraz takiej nagonce, jaka jest na mnie, jest chyba oczekiwaniem mało zasadnym" - powiedział w wywiadzie dla Press.pl.

Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media, nie komentuje procesu, który jak wyjaśnia, jest poufny. I zwraca uwagę, że pytania odnośnie do sprzedaży Gremi Media powinny być zadawane właścicielowi spółki. Ten z kolei w lipcu stwierdził, że pytania należy kierować do zarządu spółki.

Doradcą KCI, większościowego właściciela Gremi Media, w zakresie przeglądu opcji strategicznych, w tym ewentualnej sprzedaży udziałów, jest firma konsultingowa Deloitte. Deloitte ma przygotować i przeprowadzić proces sprzedaży akcji Gremi Media, które posiada KCI. Sprzedaż ma nastąpić w drodze otwartego procesu pozyskiwania ofert od zainteresowanych inwestorów.

(CP, 07.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.