Temat: na weekend

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redakcje nadal hybrydowo

Redakcje obserwują sytuację pandemiczną w kraju (fot. Bench Accounting/Unsplash.com)

Wobec niepewnej sytuacji pandemicznej model hybrydowy zostanie w redakcjach na dłużej.

W Agorze prowadzone są rozmowy na temat powrotu do pracy w biurze, ale decyzja w tej sprawie dla całej organizacji jeszcze nie zapadła. Obecnie redakcje pracują w różnych trybach, głównie hybrydowo i zdalnie. – Jeśli zarząd spółki, po konsultacji z szefami poszczególnych biznesów, zdecyduje się na powrót pracowników do biura w hybrydowym modelu pracy, to w pierwszej kolejności będziemy chcieli powiadomić o tym zespół – informuje Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

Z kolei Bauer już podjął decyzję o pracy zdalnej do końca roku. – Chociaż niektóre redakcje zaczęły już testować pracę hybrydową – mówi Maciej Brzozowski, dyrektor PR, i dodaje, że pracujący w systemie home office otrzymują dopłatę do internetu. 

Pracownicy Burda Media od lipca pracują w modelu hybrydowym, który docelowo chcą także kontynuować w przyszłości. – Oczywiście będziemy na bieżąco reagować w momencie zaostrzenia się sytuacji pandemii – zaznacza Tomasz Jaros, senior project manager. W przeciwieństwie do Bauera, Burda nie oferuje dodatków dla pracujących zdalnie.

Wirtualna Polska elastycznie

Wirtualna Polska 1 września wprowadziła elastyczny model pracy. Jest on kontynuacją organizacji pracy, którą wydawca wprowadził na początku pandemii. Przestrzenie w biurach zostały przearanżowane tak, aby odpowiadały potrzebom pracowników. – Zgodnie z ich sugestiami zebranymi w ankietach rekomendujemy, aby jeden bądź dwa dni w tygodniu zespoły pracowały w biurach, a w pozostałe dni zdalnie, oczywiście z uwzględnieniem specyfiki każdego obszaru. Ostateczną decyzję podejmują menedżerowie poszczególnych zespołów – tłumaczy Michał Siegieda, rzecznik prasowy Wirtualnej Polski. Pracownicy Wirtualnej Polski, którzy zgłosili zapotrzebowanie, otrzymali sprzęt biurowy i komputerowy, na przykład fotele, monitory, słuchawki etc.

W Ringier Axel Springer Polska przedłużono pracę zdalną do 30 września br. Obecnie zespoły wraz z przełożonymi wypracowują zasady przyszłej pracy hybrydowej oparte na filozofii smart work. – Smart work to projekt transformacyjny - dajemy zespołom przestrzeń do eksperymentowania, dyskusji i finalnie wyboru najlepszego rozwiązania, tak aby nowy model pracy zespołowej uwzględniał naturę pracy, potrzeby, cele do zrealizowania, możliwości i ergonomię – mówi Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej. 

Gremi Media głównie w biurze

W Gremi Media większa część redakcji (stanowiska redaktorskie) pracuje w biurze przy Prostej, a dziennikarze częściowo zdalnie. – Tak zostanie do momentu wprowadzenia jakichś nowych restrykcji – mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej". 

W "Tygodniku Powszechnym" dziennikarze wrócili do pracy stacjonarnej w nowej siedzibie przy ul. Dworskiej. – Ale czujnie obserwujemy sytuację pandemiczną. Cały zespół jest zaszczepiony, ale oczywiście ze względu na wysoką zakaźność delty trzymamy rękę na pulsie i będziemy reagować na bieżąco w miarę rozwoju wydarzeń – zaznacza Marta Filipiuk-Michniewicz z "Tygodnika Powszechnego".

(BAE, KRY, 03.09.2021)

Pozostałe tematy weekendowe

"Wyborcza" łączy działy technologiczne
Żabka zażegnuje tzw. kryzys agencyjny
Wydarzenia 24 muszą walczyć o widzów
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.