Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z Polsat News w dwa miesiące odeszło kilkanaście osób, stacja to bagatelizuje

Wśród powodów rezygnacji z pracy dziennikarze podają m.in. złe warunki zatrudnienia (fot. Jan Bielecki/East News)

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy z Polsat News pożegnało się kilkanaście osób. W nieoficjalnych rozmowach dziennikarze stacji nie zgadzają się ze słowami rzecznika Polsatu, który uważa, że to naturalny proces.

Odejście za odejściem

W czwartek podawaliśmy, że z Polsat News odchodzą Michał Giersz, Przemysław Białkowski, Grzegorz Łaguna, Michał Banasiak i Magdalena Cenker. Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus, bagatelizował te odejścia, stwierdzając, że rotacja w zespole jest zupełnie naturalna. 

Jaka jest prawda?

W nieoficjalnych rozmowach pracownicy stacji stwierdzają, że słowa rzecznika nie oddają prawdy. Przypominają, że skala odejść z Polsat News jest o wiele większa. Ze stacją w ostatnim czasie pożegnali się też: Joanna Górska, Elżbieta Szymkowska, Wojciech Brzeziński, Mariusz Hradowycz i Rafał Miżejewski, o czym informowaliśmy już w "Pressie". Z pracy w Polsat News zrezygnowała również producentka Agnieszka Łapacz, która przeszła do Polsat Sport. W stacji mówi się też o kolejnych odejściach. Wśród powodów rezygnacji z pracy, które podają dziennikarze, pojawiają się m.in. złe warunki zatrudnienia, brak możliwości rozwoju czy lepsze oferty od konkurencji. Części pracowników, którzy zdecydowali się na odejście z Polsat News, nie zaproponowano żadnej oferty, która zachęciłaby ich do pozostania w stacji. Rzecznik Polsatu nie chciał tego komentować. Podkreślił, że dziennikarze sami zdecydowali się na odejścia. Nikt ich nie wyrzucał.

Przesunięci do Wydarzeń 24

Ponadto niektórych pracowników Polsat News przeniesiono do startującego 1 września niszowego kanału Wydarzenia 24. Chodzi na przykład o Łukasza Dubaniewicza i Wioletę Wrambę. 

Polsat News kanałem premium

Na konferencji podsumowującej wyniki Grupy Polsat Plus za pierwsze półrocze Stanisław Janowski, prezes Polsatu, poinformował, że Polsat News ma pozostać kanałem premium z informacjami, publicystyką i "Wydarzeniami". Z kolei w nowym kanale Wydarzenia 24 będą nadawane tylko serwisy informacyjne.

(MNIE, 27.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.