Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kierownictwo BiełaPAN w areszcie, wyłączone serwery niezależnej agencji

Serwer agencji został usunięty (screen: Naviny.online)

Portral Naviny.by poinformował, że zatrzymani 18 sierpnia członkowie kierownictwa niezależnej białoruskiej agencji informacyjnej BiełaPAN dostali możność spotkania z adwokatami. W areszcie pozostaną, aż władze postanowią, co z nimi zrobić.

Za kratami przebywają dyrektorka i redaktorka naczelna agencji Irina Lewszina, były dyrektor Dmitrij Nowożiłow i księgowa firmy Jekaterina Bojewa. Według relacji członków rodzin zatrzymanych naczelna BiełaPAN śpi na posłaniu pozbawionym materaca i poduszki, oprócz niej w celi przebywa jeszcze jedna osoba.

W sobotę 28 sierpnia upłynie 10 dni od momentu zatrzymania. Przed tym terminem władze muszą podjąć decyzję o zwolnieniu lub zastosowaniu środka zapobiegawczego. Zgodnie z art. 108 białoruskiego znowelizowanego Kodeksu postępowania karnego zatrzymanie osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa z art. 342 ("przygotowanie bądź aktywny udział w działaniach naruszających porządek publiczny") może trwać do 10 dni od momentu faktycznego zatrzymania, po czym taką osobę należy zwolnić z aresztu lub zastosować wobec niej środek zapobiegawczy. W przypadku zastosowania środka zapobiegawczego należy postawić zarzuty nie później niż 20 dni od momentu faktycznego zatrzymania.

Serwer, na którym znajdowała się witryna internetowa BiełaPAN, został usunięty. Strona jest niedostępna. Usunięto także serwer redakcyjny.

(MAC, 25.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.