Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial o tożsamości Dolnego Śląska i paradokument o strażakach wśród nowości TVP 1

W serialu "Dom pod Dwoma Orłami" wystąpi m.in. Karolina Gruszka (fot. Pawel Wodzynski/East News)

W grudniu TVP 1 rozpocznie emisję serialu "Dom pod Dwoma Orłami". Jesienią w Jedynce będzie też nowy paradokument o strażakach.

"Dom pod Dwoma Orłami" ma być nadawany w niedziele o 20.15, po zakończeniu emisji czwartego sezonu serialu "Wojenne dziewczyny", który będzie można oglądać w tym paśmie od 19 września.

"Dom pod Dwoma Orłami" to historia tożsamości Dolnego Śląska opowiedziana przez pryzmat mieszkańców jednego domu. Fabuła serialu koncentruje się na losach Polaków, Niemców i Ukraińców, których drogi krzyżują się w starej willi we Wrocławiu. Opowieść rozpoczyna się latem 1997 roku przed nadejściem 12-metrowej fali powodziowej zalewającej Wrocław, potem jednak akcja serialu przenosi się do 1918 roku. Seria ma liczyć dziesięć odcinków. W głównych rolach wystąpią m.in. Karolina Gruszka i Adam Ferency.

Z kolei od września TVP 1 będzie emitować serial paradokumentalny "Remiza" o pracy i życiu strażaków. Premierowe odcinki pokazywana będą od poniedziałku do piątku o 18.20.

Do ramówki TVP 2 trafią dwa nowe seriale zagraniczne, które nadawane będą od poniedziałku do czwartku (od 20 września) - "Czarne żniwa" o 21.55 i "Trzy dni Kondora", będący luźną adaptacją powieści "Sześć dni Kondora" - o 22.55.

(KOZ, 18.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.