Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 17, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Future za 300 mln funtów powiększa portfolio o czasopisma edukacyjne

"The Week" jest jednym z 12 przejętych tytułów

Brytyjskie wydawnictwo Future, właściciel takich tytułów jak "Country Life" i "Metal Hammer", od funduszu prive equity Exponent kupuje prawa do 12 czasopism. Cena transakcji to 300 mln funtów.

Transakcja jest ostatnią na liście zakupów największego brytyjskiego wydawcy czasopism, który w listopadzie wydał prawie 600 mln funtów na przejęcie porównywarki GoCompare. Future kupuje portfolio 12 tytułów, w tym wersje dla dorosłych i młodzieży "The Week" w USA i Wielkiej Brytanii, "MoneyWeek", "Coach", "Computer Active", "PC Pro" i IT Pro".

Exponent, który przejął firmę wydawniczą założoną przez nieżyjącego już Felixa Dennisa w 2018 roku za 166 mln funtów, utrzymuje magazyny "Viz", "Fortean Times", "Cyclist" i "Expert Reviews". 

Wartość rynkowa Future w ciągu siedmiu lat wzrosła z ok. 30 mln do 4,7 mld funtów. Wydawnictwo specjalizuje się w publikowaniu czasopism z dziedzin: gry wideo, technologia, filmy, muzyka, fotografia, dom i wiedza. Firma w zeszłym roku ugruntowała pozycję największego brytyjskiego wydawcy magazynów po sfinalizowaniu transakcji kupna wartej 140 mln funtów firmy TI Media, dawniej Time Inc UK, która publikuje 40 tytułów, w tym "Horse & Hound", "Woman & Home" i "Wallpaper".

(MAC, 17.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.