Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Producent teleturnieju "Jeden z dziesięciu" z mniejszymi przychodami i zyskiem

Producent teleturnieju, prowadzonego przez Tadeusza Sznuka, zmniejszył też koszty działalności operacyjnej (fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP)

Euromedia TV, producent teleturnieju TVP 1 "Jeden z dziesięciu", w 2020 roku zmniejszył przychody i zysk.

Ze sprawozdania producenta zamieszczonego w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że jego przychody ze sprzedaży wyniosły 2,8 mln zł i były o 11,2 proc. niższe niż w 2019 roku. Jednocześnie spadły koszty działalności operacyjnej - o 8,8 proc., do 2,6 mln zł. Z kolei zysk netto Euromedia TV zmniejszył się o 93,4 proc., do 3 tys. zł.

TVP 1 jesienią pokaże nowe odcinki teleturnieju "Jeden z dziesięciu", prowadzonego przez Tadeusza Sznuka. Na początku czerwca doszło do porozumienia TVP i Euromedia TV. 21 kwietnia Jedynka pokazała ostatnie wydanie najnowszej serii programu. "Zwycięzcy, widzom dziękujemy za obecność. I to koniec" - powiedział na zwieńczenie programu Tadeusz Sznuk. TVP podawała wówczas, że oczekiwania "producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione". Z kolei spółka Euromedia TV, która posiada w Polsce wyłączną licencję na reżyserowanie brytyjskiego formatu "Fifteen to One" odpowiedziała, że "nigdy nie zgodzimy się na zmiany, które mogłyby obniżyć poziom teleturnieju".

TVP emituje teleturniej "Jeden z dziesięciu" od 1994 roku. Od początku prowadzącym jest Tadeusz Sznuk.

(KOZ, 03.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.