Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"PS" zawiesił współpracę z Mateuszem Borkiem, w tle sprawa jego dyplomu

Mateusz Borek dołączył do zespołu Viaplay (screen YouTube/Kanał Sportowy Extra)

Mateusz Borek poinformował w niedzielę, że "Przegląd Sportowy" zawiesił z nim współpracę. Dodał, że za tą decyzją stoi szef Onet.pl. - Mamy olbrzymią różnicę poglądów co do standardów dziennikarskich - przyznaje Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny portalu, który tak jak dziennik należy do Ringier Axel Springer Polska.

Mateusz Borek o sprawie napisał na Twitterze. "Chciałem, jak w każdą niedzielę, coś napisać na jutro o Radomiaku i Legii przed meczem w Zagrzebiu. Ale mam wolne, bo moje publikacje w @przeglad zostały wstrzymane. Decyzja szefa @onetpl" - zakomunikował obserwującym jego profil.

Redaktor naczelny Onetu potwierdza, że stoi za odsunięciem Borka od łamów "PS". - Tak, poprosiłem redaktora naczelnego "Przeglądu Sportowego" o wstrzymanie współpracy z Mateuszem Borkiem - mówi Bartosz Węglarczyk. - Jak rozumiem z wcześniejszego wpisu Mateusza, to oczekiwał, że w historii o dyplomach sportowców nie wspomnimy o nim, ponieważ współpracuje z Onetem. Gdybyśmy nie poinformowali, że jest częścią śledztwa prowadzonego przez prokuraturę, naruszylibyśmy zasady w gwałtowny sposób. Mateusz wydaje się tego nie rozumieć, w związku z czym mamy tutaj olbrzymią różnicę poglądów co do standardów dziennikarskich - uzasadnia swoje stanowisko szef Onetu.

28 lipca Onet zamieścił tekst Łukasza Cieśli o śledztwie prokuratury w sprawie handlu podrabianymi dyplomami studiów na łódzkiej prywatnej uczelni. W telefonie podejrzanego policja znalazła korespondencję dotyczącą piłkarza Roberta Lewandowskiego i innych znanych piłkarzy. Autor materiału napisał także, że w 2016 roku "Borek bardzo dziękował naukowcowi za przesłanie dyplomu".

Borek bezpośrednio do sprawy się nie odniósł. Zasugerował jednak na Twitterze, że publikacja jest formą zemsty za to, że programy o Euro 2020 na Kanale Sportowym, którego jest współzałożycielem, miały znacznie większą oglądalność niż w Onecie. "Arogancja zabiła wielkość korporacji" - komentował w poście. 

Mateusz Borek przez ponad 20 lat związany był z Polsat Sport. Obecnie komentuje mecze piłki nożnej w TVP. Będzie też komentatorem wydarzeń sportowych transmitowanych na platformie Viaplay, która rusza 3 sierpnia.

(KRY, 02.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.