Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Sierpień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Doctor Brew przeznaczy 10 zł na KPH za każdy homofobiczny komentarz na jej fanpage'u

Marka Doctor Brew pokazuje, że jest adresowana nie tylko do osób heteronormatywnych (fot. materiały prasowe)

Marka Doctor Brew wpłaci 10 zł na Kampanię Przeciwko Homofobii za każdy hejterski komentarz umieszczony na jej fanpage'u.

28 lipca na fanpage'u należącym do Doctor Brew opublikowano post promujący piwo Summer Ale, na którym widoczna jest homoseksualna para mężczyzn. Z 2 tys. komentarzy pod nim większość atakowała markę i gejów. - W pewnym momencie przestaliśmy je przeglądać i zdecydowaliśmy, że coś musimy z tym zrobić. Skontaktowaliśmy się z KPH i zapytaliśmy się, czy odpowiada im nasz pomysł - mówi Tomek Czechowski z Doctor Brew. Wyjaśnia, że kampania marki miała pokazać przekrój społeczeństwa, które pije piwo i firma nie chciała zakłamywać tego, kim są jej klienci. - W ramach kampanii pokazujemy różne pary - zarówno heteronormatywne, jak i osoby o różnym kolorze skóry czy homoseksualne - dodaje Czechowski. Zaznacza, że komunikacja nie była stworzona z myślą o wykorzystaniu społeczności LGBT+, chodziło w niej o pokazanie, jak naprawdę wygląda przeciętny konsument ich piwa.

(KAP, 02.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.