Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google, Facebook i Netflix będą wymagały szczepień

Firmy IT zmagają się z zachęceniem do powrotu z pracy zdalnej, pandemia im w tym nie pomaga (screen: YouTube/TheRichest)

Google, Facebook i Netflix będą wymagać od swoich pracowników w USA szczepień na COVID-19. Podobny obowiązek może wkrótce przypaść polskim pracownikom.

CEO Google Sundar Pichai poinformował w oficjalnym oświadczeniu, że w USA firma będzie wymagać od pracowników wracających do biur szczepień na COVID-19. W ciągu nadchodzących miesięcy, wraz z postępem programu szczepień, podobne oczekiwania zostaną przedstawione pracownikom Google z innych państw.

Kilka godzin po ukazaniu się oświadczenia wiceprezeska Facebooka Lori Goler podała, że każda osoba wracająca do pracy na kampusach firmy w USA, będzie musiała być zaszczepiona. Szczegóły będą zależeć od lokalnych uwarunkowań w poszczególnych stanach.

Szczepienia będą wymagane także od aktorów i pracowników planu zdjęciowego produkcji Netflixa w USA.

Oświadczenia technologicznych gigantów wpisują się w szerszy trend. Na początku tygodnia blisko 60 organizacji medycznych wezwało do wprowadzenia obowiązku szczepień dla wszystkich pracowników amerykańskiej służby zdrowia. Prezydent Joe Biden przyznał, że rozważane jest wprowadzenie obowiązku szczepień dla wszystkich urzędników rządu federalnego. Obecnie w USA liczba zachorowań na COVID-19 kształtuje się na poziomach notowanych w kwietniu i rośnie. W pełni zaszczepiono około połowy Amerykanów.

Google Polska zatrudnia około 500 osób, pracujących w dwóch biurowcach w Warszawie i Wrocławiu. Facebook Poland zatrudnia około 70 etatowych pracowników.

(BKS, 30.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.