Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Związkowcy rekomendowali prezesowi Radia Łódź kandydatkę na naczelną

Andrzej Paluszkiewicz prezesem Radia Łódź jest od kwietnia (fot. Pixabay.com)

Związek zawodowy Radia Łódź wystosował list do prezesa rozgłośni, w którym rekomendował mu swoją kandydatkę na stanowisko redaktorki naczelnej.

W piśmie do prezesa Andrzeja Paluszkiewicza związkowcy napisali, że ich zdaniem redaktorką naczelną stacji powinna zostać wieloletnia pracownica rozgłośni Małgorzata Warzecha. "Jej zasługi dla radia są nie do przecenienia, co zostało potwierdzone w sondażu wśród pracowników radia - poparcia udzieliło 98 proc. ankietowanych" - czytamy w liście.

Pod pismem podpisał się Andrzej Szymański, przewodniczący NSZZ Solidarność Radia Łódź. Szymański nie chce komentować treści listu, twierdząc, że to wewnętrzne sprawy spółki. Prezes stacji Andrzej Paluszkiewicz potwierdza "Presserwisowi", że otrzymał pismo. Podkreśla jednak, że to tylko rekomendacja związku, a zarząd sam podejmie decyzję w tej sprawie.

Redaktor naczelny Radia Łódź musi zacząć pracę 3 sierpnia.

Paluszkiewicz jest prezesem Radia Łódź od kwietnia. Wcześniej był m.in. dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, prezesem TBS "Złotnicki" w Zduńskiej Woli oraz dyrektorem oddziału Banku Przemysłowego SA w Sieradzu. Na stanowisko prezesa radia rekomendowała go Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz członkini Rady Mediów Narodowych. W kwietniu Lichocka sugerowała, że Paluszkiewicz może rozdzielić funkcję prezesa i redaktora naczelnego. - Liczę, że nowy prezes, który nie ma doświadczenia w zarządzaniu mediami, oprze się na fachowcach, którym powierzy kierowanie redakcją - mówiła.

(MNIE, 29.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.