Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszyła zbiórka na digitalizację wszystkich numerów magazynu "Film"

W ciągu 67 lat istnienia czytelnicy otrzymali ponad 2,5 tys. numerów (fot. materiały prasowe)

Filmopedia.org to inicjatywa, której celem jest stworzenie digitalowej wersji jednego z najstarszych polskich magazynów. "Film" był wydawany od 1946 do 2013 roku. W tym czasie do czytelników trafiło ponad 2,5 tys. numerów.

W trakcie 67 lat historii magazynu powstało ponad 2,5 tys. numerów, dokładna liczba nie jest znana. Organizatorzy zbiórki mają nadzieję na zebranie co najmniej 10 tys. zł. Będzie to kwota potrzebna do digitalizacji 30 roczników magazynu. Zbiórka odbywa się na portalu Patronite, gdzie użytkownicy przekazują określoną przez siebie kwotę każdego miesiąca, a nie pojedynczy przelew, jak na innych stronach crowdfundingowych. Twórcy zbiórki przy okazji proszą czytelników o przesyłanie im swoich kolekcji "Filmu", ponieważ w tym momencie nie posiadają niemalże połowy wydanych numerów.

"Film" przestał istnieć się w formie papierowej w 2013 roku. Magazyn był wcześniej wydawany w formie tygodnika, dwutygodnika i miesięcznika. Ostatnim redaktorem naczelnym był Tomasz Raczek, który pracował przy ostatnim numerze wydanym 1 czerwca 2013 roku. W następnych latach magazyn przeniósł się do internetu, ale również tam nie przyciągał czytelników.

W tym momencie "Film" istnieje jedynie jako strona internetowa film.com.pl, na której jednak nie pojawiają się nowe treści, a jedynie odnośniki do tekstów pisanych na wprost.pl. Podobnie wygląda fanpage należący do magazynu. 

Inicjatywa jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

(KAP, 27.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.