Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezydent Biden ma interesować się sprawą koncesji TVN 24

Wniosek o przedłużenie koncesji TVN 24 złożono w lutym 2020 roku (screen YouTube.com/CNBC Television)

Tematem przedłużenia koncesji TVN 24 interesuje się prezydent USA Joe Biden - stwierdził na łamach "Rzeczpospolitej" Derek Chollet, doradca sekretarza stanu Antony'ego Blinkena.

"Prezydent Biden wielokrotnie podkreślał, że w jego odczuciu wśród wyzwań, przed jakimi stajemy, najważniejszym jest starcie demokracji z narastającym autorytaryzmem. Przyszłość fundamentalnych wolności to jądro polsko-amerykańskiego sojuszu. Demokracja ożywia nasze partnerstwo, a jej fundamentem jest wolność prasy. Wiemy, że nie jest to łatwe, to poważne wyzwanie" - stwierdził.

Na ostatnim posiedzeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji znowu nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji TVN 24. Zdaniem Rady proces przeciąga się z powodu wątpliwości prawnych związanych z udziałem kapitału zagranicznego w TVN. Satelitarna koncesja TVN 24 wygaśnie 26 września.

(MNIE, 26.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.