Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP szykuje drugi kanał dla dzieci

Od połowy lutego 2014 roku nadaje TVP ABC (screen YouTube.com/Minds Up - Agencja interaktywna)

Telewizja Polska planuje uruchomić drugi kanał dla dzieci - ustalił "Press".

Z naszych informacji wynika, że nad projektem pracuje Justyna Karnowska, dyrektorka TVP ABC. - Proszę o kontakt z biurem prasowym TVP - ucina Karnowska. "Spółka w stosownym czasie poinformuje media o planowanych nowych przedsięwzięciach" - odpowiedziało nam Centrum Informacji TVP. 

Druga antena ma być skierowana do starszych dzieci niż widownia TVP ABC. Początkowo ma ona być - jak się dowiedzieliśmy - projektem internetowym (działają już TVP Historia 2 i TVP Kultura 2), ale w planach jest stworzenie kanału telewizyjnego.

TVP ABC nadaje od połowy lutego 2014 roku, adresowany jest do dzieci w wieku 4-12 lat. Dostępny jest na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, a także w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Kanał w lutym miał 0,93 proc. udziału w rynku, jest najchętniej oglądaną telewizją dla dzieci (dane Nielsen Media).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 05.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.