Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Start TVP Nauka planowany na wrzesień 2022 roku

Nowym kanałem kierować będzie Robert Szaj (screen YouTube.com/Telewizja Republika)

Telewizja Polska planuje uruchomienie kanału TVP Nauka we wrześniu 2022 roku.

Spółka poinformowała o tym w sprawozdaniu za 2020 rok, które trafiło do Krajowego Rejestru Sądowego. TVP przekonuje w dokumencie, że decyzja o utworzeniu TVP Nauka została poprzedzona badaniami i analizą dostępnych raportów wskazujących, że "tematyka naukowo-techniczna i przyrodnicza, będąca wprost treścią przyszłego kanału jest uważana za potrzebną przez znaczący odsetek widzów".

TVP Nauka ma nadawać treści dotyczące nauk ścisłych, w tym m.in. astronomii, nauk matematycznych, chemii i fizyki, nauk o Ziemi, ekologii i medycyny.

TVP, jak podano w sprawowaniu, zamierzała w pierwszym kwartale 2021 roku uruchomić serwis internetowy TVP Nauka. Dotychczas jednak nie ruszył. 

Nowym kanałem pokieruje Robert Szaj, który już w 2020 roku został pełnomocnikiem zarządu TVP ds. uruchomienia TVP Nauka. Szaj jest popularyzatorem astronomii, właścicielem obserwatorium w Truszczynach. Od marca 2016 do maja 2017 roku zajmował stanowisko prezesa spółki Energa Wytwarzanie. Był szefem elbląskiego sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

(KOZ, 14.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.