Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Podejrzani o zabójstwo holenderskiego dziennikarza stanęli przed sądem

Zamach na popularnego dziennikarza wstrząsnął Holandią, w miejscu zabójstwa składano kwiaty (screen YouTube.com/AT5)

W poniedziałek przed amsterdamskim sądem stanęli dwaj podejrzani o zabicie dziennikarza śledczego Petera R. de Vriesa: 21-letni Holender Delano G. i 35-letni Polak Kamil E. Prokuratura zmieniła im zarzuty z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. 

Holenderskie media podają, że Delano G. miał strzelać do dziennikarza, a Kamil E. był kierowcą, który po zdarzeniu zabrał wspólnika z miejsca zdarzenia. Jak informuje PAP, trzech sędziów ma podjąć decyzję o ewentualnym przedłużeniu tymczasowego aresztu dla podejrzanych.

W czwartek Peter R. de Vries, najsłynniejszy holenderski dziennikarz śledczy, zmarł w szpitalu w Amsterdamie w wyniku odniesionych ran. Dziennikarz został postrzelony we wtorek 6 lipca w Amsterdamie, wkrótce po opuszczeniu studia telewizyjnego RTL Boulevard, w którym udzielał wywiadu.

(BAE, 20.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.