Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio i RMF FM z wysłannikami na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Polskie Radio planuje ponad 120 godzin transmisji i relacji z Tokio (fot. Piotr Molecki/East News)

Polskie Radio na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio wysyła 12 osób. Wysłannika w Japonii będzie mieć też RMF FM.

Z Polskiego Radia w Tokio będzie dziesięciu dziennikarzy: Rafał Bała, Witold Banach, Artur Dyczewski, Cezary Gurjew, Andrzej Janisz, Filip Jastrzębski, Tomasz Kowalczyk, Jakub Niziński, Robert Skrzyński i Dariusz Urbanowicz, a także dwóch inżynierów dźwięku i emisji: Michał Jakubik i Krzysztof Sagan.

Polskie Radio uruchomi w Tokio własne studio nadawcze, a reporterzy będą mogli relacjonować rywalizację sportowców bezpośrednio z ośmiu stanowisk reporterskich na arenach olimpijskich. Nadawca planuje ponad 120 godzin transmisji i relacji z Tokio. 

Polskie Radio nabyło prawa do transmitowania Igrzysk Olimpijskich w ramach sublicencji od Eurosportu. 

RMF FM wysyła Patryka Serwańskiego z redakcji sportowej. W czasie trwania imprezy "Fakty sportowe" zmienią się na "Olimpijskie Fakty sportowe". Oprócz emisji o regularnych porach będzie dodatkowe wydanie serwisu w dni powszednie o 10.

Reportera w Tokio nie będzie mieć Radio Zet.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

(KOZ, 14.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.