Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd odrzucił pozew wobec właściciela "Rzeczpospolitej"

Wyrok krakowskiego sądu to pozytywna wiadomość także dla mediów Grzegorza Hajdarowicza (fot. materiały prasowe)

Krakowski Sąd Okręgowy uchylił nakaz zapłaty przez KCI Grzegorza Hajdarowicza (spółka matka "Rzeczpospolitej”) 5,4 mln zł firmie budowlanej Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) Zbigniewa Jakubasa.

Tłumacząc decyzję, sędzia Honorata Paluch wskazała, że między stronami toczy się już sprawa o to samo roszczenie.

“Liczymy, że to spowoduje, że spółka CNT nie będzie atakowała KCI i niezależnych mediów, oczekując na rozstrzygnięcie sporu w Katowicach” - tak decyzję sądu skomentował na łamach "Rzeczpospolitej" prezes KCI Piotr Łysek.

– Nie komentuję wyroku, jednak jeśli nasi prawnicy uznają to za uzasadnione, odwołamy się od niego – powiedział w rozmowie z "Press" Jacek Taźbirek, prezes zarządu CNT.

W 2016 roku CNT kupiła od KCI nieruchomość w Krakowie, jednak doszło do sporu, który w 2019 roku zakończył się ugodą – KCI zapłaciła CNT 5,3 mln zł. KCI wystąpiła o zwrot tej kwoty do sądu w Katowicach. CNT, nie czekając na wynik tego procesu, złożyła w Krakowie pozew przeciw KCI. CNT uzyskała nakaz zapłaty, co skutkowało zajęciem przez komornika najpierw całego majątku KCI, zmienionym potem na zajęcie części akcji, a następnie części dywidendy wypłacanej przez KCI. 

KCI SA ma 86 proc. akcji spółki Gremi Media SA (wydawcy m.in. "Rzeczpospolitej" i "Parkietu").

(BKS, 13.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.