Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook, Google i Twitter grożą opuszczeniem Hongkongu

Media społecznościowe w Hongkongu mają coraz mniejszy komfort działania (fot. Freepik.com)

Wielkie firmy technologiczne zagroziły opuszczeniem Hongkongu, po tym jak chiński rząd opublikował wytyczne dotyczące bezpieczeństwa danych, ich transgranicznego przepływu i zarządzania informacjami poufnymi.

Wiadomości opublikowane przez państwową agencję informacyjną Xinhua skłoniły Apple'a, Facebooka, Google'a, LinkedIna, Twittera i inne duże firmy do wystosowania ostrzeżenia, że mogą wycofać się z Hongkongu, jeśli wprowadzane zmiany miałyby narazić je na odpowiedzialność karną. List otwarty do władz wysłało stowarzyszenie Asia Internet Coalition. 

Chiny niedawno uchwaliły ustawę o bezpieczeństwie danych, która ma wejść w życie 1 września br. Zgodnie z nią duże firmy technologiczne, w tym Tencent, Alibaba i inne będą musiały dzielić się poufnymi informacjami z rządem. Za pomocą tego prawa Pekin chciałby przejąć kontrolę także nad danymi gromadzonymi przez zagraniczne firmy technologiczne działające w Hongkongu.

(MAC, 08.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.