Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nieruchomości Jacka Kurskiego kosztują ponad cztery miliony zł

Jacek Kurski nie publikuje oświadczeń majątkowych (fot. Piotr Molecki/East News)

Szacowana wartość majątku prezesa TVP Jacka Kurskiego ulokowanego w nieruchomościach to ponad cztery miliony złotych.

Jak wynika ze śledztwa dziennikarzy Wirtualnej Polski Szymona Jadczaka i Patryka Słowika na majątek Jacka Kurskiego składa się dom w Wesołej pod Warszawą za 1,5 mln zł oraz sąsiadująca z nim działka za 740 tys. zł. Ponadto jest właścicielem domu w Gdańsku za ok. 1 mln zł, współwłaścicielem leśniczówki Danielówka pod Sztumem na Pomorzu (ok. 540 tys. zł) oraz 17-hektarowych gruntów pod Malborkiem (ok. 95 tys. zł) - wartość tych nieruchomości wycenili ekspertci z serwisu Urban.one.wp.pl.

Jacek Kurski nie publikuje oświadczeń majątkowych. Jednak jak zauważają dziennikarze WP, redakcja ma prawo pokazać majątek człowieka zarządzającego państwową telewizją oraz dysponującego miliardami złotych publicznych pieniędzy.

Jak informowaliśmy w lutym br. Jacek Kurski zarobił ponad 2,7 mln zł w ciągu pięciu lat prezesury w TVP. Najwięcej w 2018 roku - 812 tys. zł.

(BAE, 30.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.