Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wiadomo, ile Kurski zarobił w TVP. "Piorunująca kwota"

Kurski został ponownie wybrany na prezesa TVP w sierpniu 2020 r. (fot. Piotr Molecki/East News)

Ponad 2,7 mln zł - tyle w ciągu pięciu lat miał zarobić prezes TVP Jacek Kurski. Te dane przekazał poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, który otrzymał je w ramach dostępu do informacji publicznej.

Wniosek o ujawnienie tych informacji biuro posła opozycji złożyło 15 grudnia. Po ponad dwóch miesiącach TVP przekazała dane o wynagrodzeniach brutto prezesa zarządu Jacka Kurskiego za lata 2016-2020. Zawierają one również nagrody, dodatki i inne uposażenia finansowe.

Wynagrodzenie Kurskiego podano stosując mnożnik wielokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w danym roku. Po przeliczeniu okazało się, że w 2016 r. prezes TVP zarobił 304 tys. zł, rok później 546 tys. zł, w 2018 r. - 812 tys. zł, w 2019 r. - 759 tys. zł, a w ubiegłym roku 290 tys. zł (został odwołany, a po kilku miesiącach ponownie powołany na stanowisko prezesa). W sumie daje to kwotę 2,7 mln zł. 

- Przez 5 lat Jacek Kurski zarobił prawie 3 miliony złotych, to piorunująca kwota. Jednak naszym zdaniem to nie jest pełna kwota zarobków – będziemy ten temat jeszcze drążyć - komentuje Adam Szłapka.

Jacek Kurski jest prezesem TVP od stycznia 2016 r. (z przerwą od marca do sierpnia 2020 roku). (PTD)

(PTD, 26.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.