Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Białoruska mistrzyni wzywa do odebrania białoruskiej telewizji praw do olimpiady

Organizacja apeluje także o odebranie Białorusi praw organizacji jakichkolwiek międzynarodowych zawodów (fot. Bryan Turner/Unsplash.com)

Przewodnicząca Białoruskiej Fundacji Solidarności Sportowej, mistrzyni olimpijska w pływaniu Alaksandra Hierasimienia, wezwała komitet organizacyjny Igrzysk Olimpijskich w Tokio do odebrania Białoruskiej Telewizji prawa do transmisji zawodów. 

Powodem jest prześladowanie sportowców przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Jako przykład Hierasimienia podała wyrok w sprawie uczestników stołecznego triathlonu. Trzech zawodników skazano na pół miesiąca aresztu za patriotyczny okrzyk. Zostali zatrzymani bezpośrednio na trasie kolarskiego etapu zawodów, a jednego milicjant powalił razem z rowerem.

Press

(screen: Facebook.com/bssfbel)

W apelu Hierasimienia wzywa też organizacje sportowe do odebrania Białorusi praw organizacji jakichkolwiek międzynarodowych zawodów. Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

(MAC, 30.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.