Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze zbierają na książkę o białoruskich dziennikarzach

Pieniądze ze zbiórki przekazane zostaną na wydanie książki o białoruskich dziennikarzach, a także na pomoc dla nich (fot. materiały prasowe)

W serwisie Pomagam.pl ruszyła zbiórka autorów książki "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki", na której pomysł wpadła dziennikarka redakcji zagranicznej TVP Info Arleta Bojke w reakcji na zatrzymanie Ramana Pratasiewicza. Chcą zebrać 20 tys. zł. 

Pieniądze ze zbiórki przekazane zostaną na wydanie książki o białoruskich dziennikarzach, a także na pomoc dla nich. "Zbieramy tu pieniądze na pomoc prawną, sprzęt, bezpieczne mieszkanie. Nasi koledzy z Informacyjnego Biura Białoruś w Fokusie najlepiej będą wiedzieli, gdzie najbardziej potrzebna jest pomoc" - napisali dziennikarze w treści zbiórki.

Osobom lub instytucjom, które wpłacą 50 złotych lub więcej, zostanie wysłana książka. Warunkiem jest ujawnienie swojego imienia i nazwiska przy wpłacie.

W książce 28 dziennikarzy z kilkunastu polskich redakcji opisze historie 20 białoruskich dziennikarzy. Wśród nich będą sylwetki Andrzeja Poczobuta, Sciapana Puciły, Ramana Pratasiewicza, Ihara Łosika czy Juliji Słuckiej.

Publikacja ma ukazać się 9 sierpnia, czyli w rocznicę ostatnich wyborów prezydenckich na Białorusi, które wywołały trwające wiele tygodni protesty w całym kraju.

(BAE, 23.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.