Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aleksandra Karasińska redaktorką naczelną "Forbes Women"

Jako redaktorka naczelna "Forbes Women", Aleksandra Karasińska będzie odpowiedzialna m.in. za politykę redakcyjną magazynu (fot. materiały prasowe)

Aleksandra Karasińska, dotychczasowa redaktorka prowadząca "Forbes Women" (Ringier Axel Springer Polska), obejmuje stanowisko redaktorki naczelnej magazynu. Nową redaktorką prowadzącą została Magdalena Papuzińska-Mill, która pracę rozpoczęła z początkiem kwietnia.

Jako redaktorka naczelna "Forbes Women", Aleksandra Karasińska będzie odpowiedzialna za politykę redakcyjną magazynu, a także za koordynację i nadzór nad doborem treści do serwisów płatnych. Jej zadaniem będzie też wdrażanie nowych produktów wydawniczych oraz rozwijanie nowych formatów wideo oraz audio marki Forbes Women w obszarze paid content.

Jako redaktor naczelna Forbes Women, Aleksandra Karasińska będzie podlegać bezpośrednio Marcinowi Bieglukowi, dyrektorowi generalnemu portfolio prasowego. Karasińska od lipca 2020 roku jest także dyrektorką programową treści płatnych i nadal będzie odpowiedzialna za koordynację oraz nadzór nad rozwojem treści redakcyjnych w serwisach płatnych Ringier Axel Springer Polska.

Aleksandra Karasińska ma 20-letnie doświadczenie w branży medialnej. Jest współtwórczynią i od 2019 r. redaktorką prowadzącą magazyn Forbes Women.  Była dziennikarką Radia Wolna Europa, Radia Zet, TVN24 i Polsatu. Współpracowała z CNN i CNN Radio. W tygodnikach Wprost i Newsweek przez wiele lat była zastępczynią redaktora naczelnego. Stworzyła i redagowała miesięcznik popularnonaukowy „Newsweek Historia”. Pracowała dla mediów ukraińskich: telewizji TRK w Kijowie i portalu Tochka.net. W Ringier Axel Springer Polska jest też dyrektorką programową treści płatnych. Prowadzi podcast Forbes Women. Jest wykładowczynią na uniwersytecie SWPS, gdzie uczy dziennikarstwa internetowego i wykłada na Digital Media Campus. 

(BAE, 16.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.