Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz BBC zaatakowany przez antyszczepionkowców

Zdjęcia wykonane telefonem komórkowym nie są wyraźne, ale pokazują moment natarcia tłumu na dziennikarza (screen: Londonnewstime.com)

Demonstrujący przed siedzibą brytyjskiego rządu zaatakowali reportera BBC, który musiał salwować się ucieczką. Demonstracja dotyczyła przedłużenia o cztery tygodnie restrykcji związanych z koronawirusem.

Nicholas Watt, dziennikarz programu "Newsnight", relacjonował protest antyszczepionkowców przy londyńskiej Downing Street. Kiedy zauważono jego identyfikator z napisem BBC, został zaatakowany, zwyzywany i nazwany zdrajcą.

„To zachowanie jest całkowicie nie do przyjęcia" - napisało BBC w oświadczeniu. Inna dziennikarka BBC, Allie Hodgkins-Brown, napisała z kolei na Twitterze: „To jest okropne. W centralnym Londynie 2021. Nie zgadzaj się z nami, dobrze. Wyłącz nas, dobrze. Ale żaden dziennikarz nie zasługuje na takie traktowanie. To nasza praca".

(MAC, 16.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.