Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: TVP naruszyła ustawę, informując o pozycjach z ramówki w "Wiadomościach"

KRRiT stwierdziła naruszenie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji przez TVP (screen: YouTube.com/Archiwum Wiadomości)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała Telewizję Polską za wyemitowanie w "Wiadomościach" materiału promującego pozycje z ramówki nadawcy.

Chodzi o materiał "Wiadomości" z 4 maja 2020 roku, w którym TVP informowała o emisji włoskiego serialu "Włoska rodzina", a także promowała produkcje nadawcy, jak np. "Leśniczówka", "Jaka to melodia?" i spektakl Teatru Telewizji, podając godziny ich emisji.

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska informuje "Press", że TVP naruszyła przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez zamieszczenie treści autopromocyjnych w trakcie trwania serwisu informacyjnego. Na spółkę została nałożona kara 30 tys. zł.

- Telewizja Polska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, w różnych formach informuje o ważnych wydarzeniach antenowych. Taka też była intencja stacji - odpowiada biuro prasowe TVP. - Interpretacja stosownych przepisów pozostawia wątpliwości, niemniej TVP przyjmuje do stosowania stanowisko wyrażone w ww. decyzji KRRiT - stwierdza telewizja publiczna.

(KOZ, 16.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.