Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd: "Wyborcza" może publikować teksty o Obajtku

Obajtek za pośrednictwem prawników złożył do sądu 123-stronnicowy pozew przeciwko "GW" (fot. Piotr Molecki/East News)

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który chciał zakazu publikacji na swój temat w "Gazecie Wyborczej". Decyzja dotyczyła procesu, jaki dziennikowi wytoczył Obajtek.

Reprezentujący prezesa Orlenu adwokat Maciej Zaborowski żądał sądowego zabezpieczenia w postaci zakazu publikacji na temat Obajtka oraz umieszczenia w artykule "Śledztwo »Wyborczej«: Obajtek dostał milionową zniżkę na apartament, a Orlen został sponsorem piłkarskiej akademii dewelopera" informacji, że tekst jest przedmiotem sporu sądowego. Wniosek dotyczył procesu o naruszenie dóbr osobistych, który Daniel Obajtek wytoczył redakcji "Wyborczej" i autorom tekstów na swój temat.

Sąd Okręgowy w Warszawie 29 marca przychylił się do wniosku Obajtka o zabezpieczenie roszczenia w postaci zakazu publikacji. Redakcja "GW" złożyła zażalenie do tej decyzji i 8 czerwca sąd w pełni uchylił poprzednią decyzję. W ocenie sądu artykuł o zakupie przez prezesa Orlenu apartamentu z milionową zniżką został napisany zgodnie z zasadą rzetelności dziennikarskiej. Decyzja jest prawomocna.

"GW" publikuje teksty śledcze na temat przeszłości i majątku Daniela Obajtka od końca lutego br.

(PTD, 14.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.