Dział: REKLAMA

Dodano: Czerwiec 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Lewandowski, Wersow i Friz liderami Rankingu Polskich Influencerów

W kategorii Osoby publiczne najbardziej wpływowy w internecie jest piłkarz Robert Lewandowski (fot. Jakub Kaminski/East News)

See Bloggers wraz z InfluTool opublikowały zestawienie najbardziej wpływowych i angażujących twórców internetowych w 2020 roku.

Pod uwagę w Rankingu Polskich Influencerów brana jest nie tylko liczba fanów, ale także liczba interakcji na post. Dane są zbierane z kanałów społecznościowych twórców i na ich podstawie obliczany jest algorytm InfluScore. Liczy się też staż twórcy w konkretnych kanałach. 

W kategorii Osoby publiczne najbardziej wpływowy w internecie jest piłkarz Robert Lewandowski, który prześcignął w zestawieniu swoją żonę i trenerkę fitness Annę Lewandowską (była ona liderką ostatniego zestawienia, które było za 2018 rok; za 2019 rok rankingu nie było). Tuż za nimi jest podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska.

Mama Ginekolog została najbardziej wpływową osobą w kategorii Blogerzy. Tuż za nią w zestawieniu jest Make Life Easier, a na trzecim miejscu - Janina Daily.

Najbardziej wpływową instagramerką jest Wersow. Na kolejnych miejscach są Ola Nowak i Marcysia Ryskala. W kategorii youtuberzy wygrywa Friz, a dalej są Blowek i Kaluch.

Po raz pierwszy w rankingu pojawili się tiktokerzy. Najbardziej wpływowy na TikToku jest Pasiek. Za nim znajdują się Fredziownik Art i Mateusz Myla.

Ranking stanowi podstawę nominacji do nagrody #Hashtagi Roku, które do tej pory odbywały się w ramach festiwalu See Bloggers Łódź. Tegoroczna gala #Hashtagi Roku zaplanowana jest na 2 lipca w Łodzi.

(IKO, 10.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.