Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Axel Springer przyznał Nagrodę Weidenfelda białoruskim dziennikarkom

Białoruskie dziennikarki zostały skazane na dwa lata kolonii karnej (fot. Bielsat TV)

Kaciaryna Andrejewa i Daria Czulcowa, dziennikarki skazane na Białorusi za udział w zamieszkach i podżeganie do nich, zostały uhonorowane przez jury Axel-Springer-Preis. Otrzymały Nagrodę im. George'a Weidenfelda.

Dziennikarki współpracujące z telewizją Biełsat, przebywające w więzieniu od 15 listopada, otrzymały nagrodę przyznawaną od 1991 roku przez niemieckie wydawnictwo Axel Springer. Kategoria specjalna imienia wydawcy George’a Weidenfelda jest jedyną, którą mogą otrzymać zagraniczni dziennikarze i dziennikarki.

W lutym br. Andrejewa i Czulcowa zostały skazane na dwa lata pozbawienia wolności. Zatrzymano je w listopadzie, gdy relacjonowały przebieg pokojowej manifestacji w Mińsku. Zeznania świadków, w tym funkcjonariuszy, nie dowodziły ich winy, a mimo to zostały wysłane na dwa lata do kolonii karnej.

(MAC, 10.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.