Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski i Mateusz Matyszkowicz jedynymi "kandydatami" do zarządu TVP

Powołanie Jacka Kurskiego na kolejną kadencję jest formalnością (fot. Piotr Molecki/East News)

Rada Mediów Narodowych w środę ma powołać obecny zarząd Telewizji Polskiej: prezesa Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza na nową czteroletnią kadencję.

Jacek Kurski i Mateusz Matyszkowicz są jedynymi kandydatami do dwuosobowego zarządu TVP. Zgłosił ich przewodniczący RMN Krzysztof Czabański, który posiedzenie zwołał na środę. Powołanie Kurskiego i Matyszkowicza jest formalnością, bo Prawo i Sprawiedliwość ma większość w Radzie.

Obecnie kadencja Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza w zarządzie TVP upłynęła 12 października 2020 roku. Ich mandaty wygasną z dniem zatwierdzenia sprawozdania finansowego spółki za 2020 rok. Walne zgromadzenie, które skwituje zarząd, musi odbyć się do końca września 2021 roku.

Jacek Kurski prezesem TVP został w styczniu 2016 roku. Mateusz Matyszkowicz wszedł do zarządu spółki w kwietniu 2019 roku.

Ponadto skończyła się kadencja przewodniczącego rady nadzorczej TVP Macieja Łopińskiego, który w środę również ma zostać powołany przez RMN na kolejną kadencję.

(KOZ, 09.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.