Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Opóźnia się debiut Michała Cholewińskiego w Polsat News

Michał Cholewiński do Polsat News przeszedł z TVP Info (fot. archiwum prywatne)

Michał Cholewiński nie zadebiutował w Polsacie i Polsat News w pierwszym tygodniu czerwca. Zamiast niego "Nowy dzień" prowadził Piotr Jędrzejek. Po raz pierwszy Cholewiński poranek poprowadzić ma w środę.

Cholewiński w rozmowie z "Press" podkreślił, że stacja nie komunikowała daty jego debiutu na antenie. Na pytanie, czy jego pojawienie się w "Nowym dniu" jest nadal aktualne, odpowiedział, że "wszystko zależy od kierownictwa stacji". O szczegółach nie chciał rozmawiać, zasłaniając się panującymi w Polsacie zasadami kontaktu pracowników z mediami.

"Press" ustalił jednak, że Michał Cholewiński miał zadebiutować na antenie Polsat News w czwartek 3 czerwca. W ostatniej chwili zmieniono grafik. W miejsce Cholewińskiego pojawił się Piotr Jędrzejek, przejmując jego dyżury. Jędrzejek nie jest stałym gospodarzem poranka. Pojawia się w tym paśmie okazjonalnie.

Z kolei w piątek 4 czerwca w "Wydarzeniach" o 12.50 i 15.50, które zwykle prowadzi m.in. Piotr Jędrzejek, w roli prowadzącego zadebiutował reporter Mateusz Białkowski.

Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że Cholewiński ma teraz pojawić się na antenie w środę 9 czerwca. Jego nazwisko widnieje w grafiku dyżurów na ten dzień.

Michał Cholewiński przeszedł do Polsat News z TVP Info. Na tej antenie prowadził serwisy informacyjne, ale zniknął z nich, gdy pod koniec października 2020 roku skrytykował orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Później został przeniesiony do rezerwowej grupy dziennikarzy, którzy mieli pojawić się na antenie w razie wykrycia w redakcji koronawirusa, a w styczniu 2021 roku przeszedł na zwolnienie lekarskie.

(MNIE, 08.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.